Potřebujete pomoct? Napište nám na info.mravenci@gmail.com

Messor structor - kolonie s dělníky

Kód: 50
1 000 Kč
Skladem

Messor structor je ideální druh mravenců pro začátečníky. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Messor Structor jsou mravenci, kteří tvoří velké a rozvinuté kolonie. Proto je důležité si pořídit dostatečně velké formikárium od samého začátku nebo v případě potřeby si ho v průběhu rozšířit a spojit. Tyto mravence vyžadují teplotu v rozmezí 20-27 °C a vlhkost 30-70%.

Je důležité si uvědomit, že Messor Structor jsou citliví na hluk a vibrace, takže by formikárium mělo být umístěno na tichém a stabilním místě. Pro přestěhování doporučujeme mít alespoň 10 mravenců v kolonii.

Je absolutně zakázáno spojovat dvě kolonie v jednom formikáriu, jelikož mravenci budou bojovat, než jedna z nich nezvítězí. Je nutné dodržovat toto pravidlo, aby nedošlo k poškození mravenců nebo dokonce ke zničení kolonie.

 Tyto mravenci jsou velmi pracovití a dokážou vyvinout sofistikované systémy pro skladování potravy a výchovu larev.

Pěstování Messor structor v formikáriu může být zajímavým a poučným zážitkem pro milovníky přírody a mravenců.

Pokud teprve začínáte, doporučujeme si pořidit Startovní set mravenčí farma - MINI, nebo Startovní set mravenčí farma - STANDARD.
Startovní set obsahuje všechno, co potřebujete k chovu mravenců - formikárium, kolonie s dělníky, příslušenství k chovu, dekorace, návod.  Všechno, aby jste rozbalili a začali s timto užasnem koníčkem!

 

DOPORUČUJEME POTRAVUObilné krmivo pro mravenceKrmení bílkový - sušený mix 

 

Doporučujeme si přečíst náš článek o tomto druhu mravenců.

 

5
3x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PZ Avatar autora | 30.4.2023
Velmi spokojen!
4
K Avatar autora | 8.10.2021
Kolonie dorazila v rozbité skleněné zkumavce. Doporučuji posílat v plastové. Proto jen 4 hvězdy. Jinak spokojenost. Mravenci nakonec přežili.
5
JF Avatar autora | 6.9.2021
Kolonie k nám dorazila v pořádku. Byla velká. Syn je nadšený. Ze strany obchodu jsme se setkali s velkou vstřícností k našim požadavkům.
5
MD Avatar autora | 4.8.2021
V popisu je napsáno, že je to malá kolonie, ale z mého názoru velmi dostačující. Měl jsem něco kolem 30 mravenců, což je velmi slušný.