Potřebujete pomoct? Napište nám na info.mravenci@gmail.com

Co je potřeba pro péči o kolonii mravenců

Pěstování mravenců je koníček známý po celém světě. První formikária byla přijata společností v druhé polovině 20. století. Domácí mraveniště nejsou však jen pro zábavu, ale také rozvíjí odpovědnost, jelikož odpovídáte za život hmyzu. A pokud chcete koupit mravence, musíte nejprve připravit vše, co je potřeba.

 

Jak začít:
Chcete-li mít mravence doma, musíte si pořídit:

  • Formikárium. Místo, kde bude žít kolonie. Formikárium se skládá z arény a obytného modulu. Při výběru formikária věnujte pozornost výbavě a pohodlí v úklidu arény.
  • Příslušenství pro mravenčí farmy. Pinzeta pro čištění a pipeta pro hydrataci. Je důležité si uvědomit, že pinzeta nemůže být použita k přenosu mravenců do formikária (můžete zranit hmyz).
  • Podrobný návod na péči o mravence
  • Výzdoba pro arénu. Je lepší vzít speciálně připravené dekorace, aby nedošlo k zanesení infekcí, klíšťat nebo plísní do formikária.


Pokud nechcete hledat vše samostatně, skvělým řešením budou naše sady pro začátečníky. Sada obsahuje krásné moderní akrylové formikárium, zkumavku s královnou a dělníky, a všechno další nářadí. A samozřejmě podrobný návod a zásoba krmiva na rok.

Obyvatelé formikária

Ale samozřejmě, hlavní část sady je kolonie mravenců. Pro první mravenčí formikária se doporučuje vzít kolonii Messor Structor (Mravenec zrnojed). Jako nejvíce nenáročný druh, který může odpustit začátečníku pár chyb.

Obvykle kolonie zahrnuje královnu a přibližně 20 až 30 dělníků, kteří jsou dodáváni ve zkumavce spolu s formikáriem. Důležitý bod: při koupi mravenců nezapomeňte na krmivo!

Také je možné si zakoupit speciální zařízení, které bude ukazovat teplotu a vlhkost ve formikáriu.